Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

20 | 03 | 2019

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

08.12.2018 r.  W ŁOSIOWIE ODBYŁY SIĘ DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM NA SZCZEBLU POWIATOWYM.  NASZA SZKOŁĘ BARDZO UDANIE REPREZENTOWAŁY TRZY DRUŻYNY W KATEGORII DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.


Wyniki :

Dziewczęta w kategorii klas V-VI

1 MIEJSCE - PSP Olszanka

SKŁAD DRUŻYNY DZIEWCZĄT:

 AGATA KASPRZYCKA I MICHALINA ZALEWSKA

Dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego !!!

Chłopcy w kategorii klas V-VI

2 MIEJSCE - PSP Olszanka

SKŁAD DRUŻYNY CHŁOPCÓW

TOMASZ MARCINIAK I JAKUB MAŁEK

Drużyna chłopców uzyskała awans do finału wojewódzkiego !!!

 

Chłopcy w kategorii klas VII - VII

3 MIEJSCE - PSP Olszanka

SKŁAD DRUŻYNY CHŁOPCÓW:

KONRAD NASPIŃSKI I OLIWIER CHYRZYŃSKI

Tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

 

 

III miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie zorganizowanym przez KRUS

 

 

Z ogromną dumą pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły - Kacper Soboń - zajął I miejsce na etapie powiatowym i III miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie plastycznym pn. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" zorganizowanym przez KRUS w Opolu. Kacper w towarzystwie rodziców i nauczycielki plastyki pani Iwony Kubickiej odebrał wiele wartościowych nagród 12 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!   

foto: Iwona Kubicka

MISTRZOSTWA GMINY W MINIPIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Dnia 07.04. 2018 r. na boisku szkolnym PSP w Olszance odbyły się Mistrzostwa Gminy w minipiłce nożnej.  W zawodach brały udział zespoły szkół podstawowych z  Olszanki, Jankowic W., Michałowa i Przylesia.

 Wyniki meczy w kategorii dziewcząt:

NAZWA SZKOŁY

NAZWA SZKOŁY

WYNIK

PSP PRZYLESIE

PSP JANKOWICE

0:0

PSP JANKOWICE

PSP OLSZANKA

0:8

PSP OLSZANKA

PSP PRZYLESIE

8:0

Ostateczna kolejność miejsc:

1 miejsce – PSP  OLSZANKA

2 miejsce – PSP PRZYLESIE             

2 miejsce - PSP JANKOWICE

Drużyny z Przylesia i Jankowic uzyskały taką samą ilość punktów więc przyznano dwa drugie miejsca.

Skład drużyny dziewcząt: Guglas Martyna, Kasprzycka Agata, Lum Oliwia, ,  Górska Wiktoria, Romanowska Julia, Śliwa Elżbieta, Wittke Magdalena i Zalewska Michalina.

Wyniki meczy w kategorii chłopców:

 

NAZWA SZKOŁY

NAZWA SZKOŁY

WYNIK

PSP MICHAŁÓW

PSP JANKOWICE

1:9

PSP OLSZANKA

PSP PRZYLESIE

5:1

PSP JANKOWICE

PSP PRZYLESIE

 3:0

PSP MICHAŁÓW

PSP OLSZANKA

1:10

PSP OLSZANKA

PSP JANKOWICE

 0:2

PSP PRZYLESIE

PSP MICHAŁÓW

16:1

 

Ostateczna kolejność miejsc:

 

1 miejsce – PSP OLSZANKA

 

2 miejsce – PSP Przylesie

 

3 miejsce – PSP Jankowice Wielkie

 

4 miejsce – PSP Michałów

 

 

 

Skład drużyny chłopców: Derkacz Brajan , Hładik Damian , Narejko Maksymilian, Marciniak Tomasz, Kopij Kamil, Małek Jakub Gazda Piotr.

 

Zespół dziewcząt i chłopców z Olszanki awansował do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 21.04.2018 r. w Brzegu.

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W MARCU ODBYŁY SIĘ  DRUŻYNOWE  ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM NA SZCZEBLU POWIATOWYM. NASZĄ GMINĘ REPREZENTOWAŁY TRZY DRUŻYNY Z PUBLICZNEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W  OLSZANCE.

Wyniki :

Dziewczęta w kategorii klas V-VI

1m. PSP Łosiów – Laura Piekoszewska, Oliwia Strona

2m. PSP Olszanka – Agata Kasprzycka, Michalina Zalewska

3m. ZSP  Czepielowice – Julia Hadrosek, Katarzyna Sikora

 

Chłopcy w kategorii klas V-VI

1m. PSP nr 6 Brzeg – Bartosz Borkowski, Jacek Wróbel

2m. PSP Łosiów – Kacper Dudek, Przemysław Mrozik, Marcin Sulima

3m. PSP Olszanka – Oliwier Chyrzyński, Tomasz Marciniak, Kamil Kopij

4m. ZSP Czepielowice – Łukasz Łumas, Mateusz Tyndziuk

5m. PSP Jędrzejów – Michał Mielnik, Szymon Wolny

Chłopcy w kategorii klas VII

1m. PSP Łosiów – Sebastian Dudek, Tymoteusz Kulczycki, Radosław Chruń

2m. PSP nr 6 Brzeg – Dominik Chyrzyński, Mateusz Markowski

3m. PSP Olszanka – Konrad Naspiński, Radosław Golonka

4m. ZSP Czepielowice – Szymon Pękosz, Michał Lenkiewicz

5m. PSP Jędrzejów – Błażej Mazur, Dominik Salak

 

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM - MONIKA SEMENOWICZ I OLIWIER CHYRZYŃSKI NA PODIUM

Dnia 9 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Tenisie Stołowym. Nasza uczennica - Monika Semenowicz - zajęła 3 miejsce, a nasz uczeń - Oliwier Chyrzyński - 2 miejsce, w swoich kategoriach wiekowych. Uczniowie trenowali pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego - Stanisława Smugorzewskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki naszych reprezentantów w poszczególnych kategoriach wiekowych w tabeli poniżej.

Dziewczęta klasy 6 i młodsze: 

1m. Laura Piekoszewska – PSP Łosiów

2m. Oliwia Strona – PSP Łosiów

3m. Kamila Bańkowska – NSP Brzeg

4m. Michalina Zalewska – PSP Olszanka

5m. Agata Kasprzycka- PSP Olszanka

6m.Hanna Mokrzan – PSP Łosiów

7m. Zuzanna Iwanek – PSP Jankowice Wlk.

8m. Beata Chrustowska – PSP Jankowice Wlk.

9m. Martyna Staroń – PSP Łosiów

10m. Julia Błażejewska – PSP Łosiów

11m. Julia Hadrosek – PSP Czepielowice

12m. Katarzyna Sikora – PSP Czepielowice

13m. Agata Kozubowska – PSP Czepielowice

 

Chłopcy klasy 6 i młodsi :

1m. Bartosz Borkowski – PSP 6 Brzeg

2m. Oliwier Chyrzyński – PSP Olszanka

3m. Marcin Sulima – PSP Łosiów

4m. Kacper Dudek – PSP Łosiów

5m. Przemysław Mrozik – PSP Łosiów

6m. Jacek Wróbel – PSP 6 Brzeg

7m. Patryk Kuliński – PSP Łosiów

8m. Robert Sikora – PSP 8 Brzeg

9m. Tomasz Płuciennik – PSP Łosiów

10m. Tomasz Marciniak – PSP Olszanka

11m. Mikołaj Andruchowicz – NSP Brzeg

12m. Kamil Zalewski – PSP Olszanka

13 – 16

 

 Adam Konopacki – PSP Jankowice Wlk.

Piotr Gazda – PSP Olszanka

Maciej Andruchowicz – NSP Brzeg

Michał Mańkowski – PSP Jankowice WLK.

17- 20

Jakub Małek – PSP Olszanka

Jakub Czyż – PSP 8 Brzeg

Michał Mielnik – PSP Jędrzejów

Szymon Wolny – PSP Jędrzejów
 

Dziewczęta 2002 – 2004

 

Chłopcy 2002 – 2004

1m. Klaudia Świderska – PSP Łosiów

2m. Karolina Antoszczyszyn – PSP Łosiów

3m. Monika Semenowicz – PG Olszanka

4m. Amelia Drozd –  PG Kościerzyce

5m. Katarzyna Kiliańska – PG Kościerzyce

6m. Honorata Federenko – PG Kościerzyce

1m. Sebastian Dudek – PSP Łosiów

2m. Dominik Chyrzyński – PSP 6 Brzeg

3m. Radosław Chruń – PSP Łosiów

4m. Tymoteusz Kulczycki – PSP Łosiów

5m. Konrad Naspiński – PSP Olszanka

6m. Piotr Sikora – PSP 8 Brzeg

 

7m. Radosław Golonka – PSP Olszanka

8m. Maciej Syposz – PSP Jędrzejów

9m. Dawid Krynda – PSP Łosiów

10m. Jakub Frontczak – PSP 8 Brzeg

11 – 12

Szymon Pękosz – Kościerzyce

Błażej Mazur – PSP Jędrzejów

13 – 16

Jakub Wolny – PSP Jędrzejów

Mateusz Romanowski – PSP Olszanka

Jakub Iwanek – PSP Jankowice Wlk.

Kacper Wolny – PSP Jędrzejów

 

 

 

 

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA GMINY OLSZANKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 02.12.2017 roku w Hali Sportowej PZSP   w Olszance odbyły się zawody w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Udział w zawodach  w kategorii dziewcząt  i chłopców wzięły szkoły podstawowe z  PSP  w  Olszance , PSP w Jankowicach Wielkich i PSP  w Przylesiu.

Końcowa kolejność miejsc w kategorii dziewcząt klas VI i młodszych

1 miejsce -  Agata Kasprzycka Agata     - PSP Olszanka

2 miejsce – Michalina Zalewska             - PSP Olszanka

3 miejsce -  Magdalena Wittke             - PSP Olszanka

W kategorii chłopców klas VI i młodszych nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

1 miejsce – Oliwier Chyrzyński – PSP Olszanka

2 miejsce -  Tomasz Marciniak  - PSP Olszanka

3 miejsce -  Kamil Kopij           -  PSP Olszanka

4 miejsce – Kamil Zalewski       -  PSP Olszanka

5 miejsce  - Jakub Małek         -  PSP Olszanka

8 miejsce  - Piotr Gazda          -  PSP Olszanka

W kategorii chłopców rocznik 2004- 2002 nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

1 miejsce - Konrad Naspiński       -  PSP Olszanka

2 miejsce -  Radosław Golonka     -  PSP Olszanka   

3 miejsce - Mateusz Markowski   -  PSP Olszanka

Wyżej wymienieni uczestnicy zawodów uzyskali awans do zawodów powiatowych

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

I MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 18.11. 2017 r. w hali sportowej w Lewinie Brzeskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej.  W zawodach udział brały zespoły szkół podstawowych: PSP Olszanka, 

PSP Łosiów, PSP 3 Grodków, PSP Czepielowice i PSP 6 Brzeg. Zawody przeprowadzono systemem „każdy z każdym”.

Wyniki meczy w kategorii dziewcząt:

NAZWA SZKOŁY

NAZWA SZKOŁY

WYNIK

PSP Łosiów

PSP Olszanka

0:3

PSP OLSZANKA

PSP 3 Grodków

4:0

PSP 6 Brzeg

PSP OLSZANKA

0:1

PSP OLSZANKA

PSP Czepielowice

1:0

W klasyfikacji końcowej dziewczęta z PSP w Olszance zajęły I miejsce i awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 20.11.2017 w Baborowie.

Skład drużyny: Agata Kasprzycka, Oliwia Lum, Oliwia Pawlak, Elżbieta Śliwa, Magdalena Wittke, Michalina Zalewska, Julia Rosińska i Julia Romanowska

Opiekun: Jerzy Dróbka

Tekst: Stanisław Smugorzewski

Foto: Jerzy Dróbka

I miejsce w Gminnych Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

Dnia 04.11.2017 r.  w Hali Sportowej w Przylesiu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów była PSP w Przylesiu.

W kategorii dziewcząt reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce i awansowały do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 18.11.2017 r.

Skład drużyny: Agata Kasprzycka, Oliwia Lum, Oliwia Pawlak,, Elżbieta Śliwa, Magdalena Wittke, Michalina Zalewska, Julia Rosińska, Julia Romanowska i Martyna Guglas

Opiekun: Jerzy Dróbka

W kategorii chłopców drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Skład drużyny: Bajan Derkacz, Damian Hładik, Karol Marczak, Maksymilian Narewko, Brajan Procajło, Dawid Węgliński – Rosiński, Tomasz Marciniak, Kamil Zalewski, Jakub Małek.

Opiekun drużyny: Stanisław Smugorzewski.

Foto i tekst: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM

 

BRZEG 20.05.2017

Dnia 20.05.2017 r. na stadionie MOSiR-u w Brzegu odbyły się zawody w lekkiej atletyce na szczeblu powiatowym, które jednocześnie były eliminacjami do zawodów wojewódzkich.

 

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze wywiązali się z powierzonego zadania reprezentowania szkoły zdobywając szereg miejsc na podium.

Wyniki naszych zawodników:

Publiczne Gimnazjum

 

Martyna Stefanik        -1 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego).

Małgorzata Golonka     -2 miejsce w biegu na 100 m. (awans do finału wojewódzkiego)

                               -3 miejsce w skoku w dal.

Aleksandra Początek   -3 miejsce w biegu na 100 m.

Sztafeta 4 x 100 m.   -3 miejsce (Małgorzata Golonka, Aleksandra Początek, Agnieszka Zalewska i Sandra Lipka)

 Mateusz Oleszko       -1 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego).

 Kacper Kwaskowicz  -  2 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego ).

 Bartosz Skwarczyński  -2 miejsce w biegu na 300 m. ( awans do finału wojewódzkiego ).

 Sztafeta 4 x 100 m.   -2 miejsce (Michał Oleszko, Bartosz Skwarczyński, Kacper Kwaskowicz, Mateusz Hajduk).

 

                                                                                                                                                                             

Szkoła Podstawowa

Kinga Naspińska          - 3 miejsce w biegu na 300 m.

Mateusz  Markowski    - 2 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego).

                               - 2 miejsce w rzucie p. palantową (awans do f. wojewódzkiego).

Eryk Mkrtczian            -3 miejsce w pchnięciu kulą.

 Tekst i foto Stanisław Smugorzewski

 

MISTRZOSTWA GMINY W LEKKIEJ ATLETYCE OLSZANKA 2017

 

autor tekstu: Stanisław Smugorzewski

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Dnia 27.05.2017 r. w Dąbrowie odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Podstawowych w Minikoszykówce Chłopców. Prawo startu miały drużyny, które w zawodach półfinałowych zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. Do zwycięzców półfinału wojewódzkiego należał zespół PSP w Olszance.

Poniżej przedstawiono wyniki spotkań w finale wojewódzkim.

Ostateczna kolejność miejsc:

1 miejsce – ZS w Dąbrowie

2 miejsce – PSP w Olszance

3 miejsce – ZSG Izbicko

4 miejsce – ZSP w Korfantowie

Wicemistrzowie województwa wystąpili w składzie:

Radosław Golonka,  Konrad Naspiński, Eryk Mkrtczian, Tomasz Marciniak, Damian Hładik, Mateusz Markowski, Kopij Kamil.
Opiekun: Jerzy Dróbka.

Opracował: Stanisław Smugorzewski

Foto: Damian Demski

MISTRZOSTWA POWIATU BRZESKIEGO W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Dnia 04.02.2017 r. w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w mini piłce koszykowej chłopców szkól podstawowych.

W zawodach brało udział 5 drużyn: PSP nr 5 Brzeg, PSP Olszanka, PSP Lewin Brzeski,

PSP nr 3 Grodków i PSP nr 6 Brzeg.

Zawody rozgrywano systemem " każdy z każdym".

 

Wyniki spotkań:

 

PSP nr 6 Brzeg               -          PSP Olszanka                                    7      :        9

PSP nr 5 Brzeg               -          PSP Lewin Brzeski                            10      :        6  

PSP nr 3 Grodków         -          PSP nr 6 Brzeg                                   7      :        8

PSP nr 5 Brzeg               -         PSP Olszanka                                      8     :      12

PSP Lewin Brzeski         -         PSP nr 3 Grodków                                6      :        9

PSP nr 5  Brzeg              -          PSP nr 6 Brzeg                                  3      :        2

PSP Lewin Brzeski         -         PSP Olszanka                                       8      :      19

PSP nr 5  Brzeg              -          PSP nr 3 Grodków                           10      :        7

PSP Lewin Brzeski         -         PSP nr 6 Brzeg                                     0      :      15

PSP nr 3 Grodków          -         PSP Olszanka                                     4      :      13

 

Końcowa kolejność miejsc:

 

1 miejsce - PSP  OLSZANKA

 

2 miejsce - PSP nr 5 Brzeg

3 miejsce - PSP nr 6 Brzeg

4 miejsce - PSP nr 3 Grodków

5 miejsce - PSP Lewin Brzeski

 

Do półfinału wojewódzkiego awansowały drużyny PSP w Olszance i PSP nr 5 w Brzegu.

 

Zwycięska  drużyna z PSP w Olszance wystąpiła w następującym składzie: Mateusz Markowski, Oskar Grabowski, Konrad Naspiński, Kacper Soboń, Tomasz Marciniak, Maksymilian Narejko, Damian Hładik, Radosław Golonka, Damian Demski i  Brajan Derkacz.

Opiekun Jerzy Dróbka 

                                                                            Opracował Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU BRZESKIEGO W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM

Dnia 25.01.2017 r. w Hali Sportowej w Łosiowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców i Dziewcząt Szkół Podstawowych. Bardzo udanie wystartowała drużyna dziewcząt z PSP w Olszance, która zajęła II miejsce i awansowała do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w Niemodlinie. 

Naszą szkołę reprezentowała drużyna, która wystąpiła w składzie: Agata Kasprzycka i Magdalena Wittke. 

Gratulujemy dziewczętom awansu do finału wojewódzkiego!!!!!

 

W tych samych zawodach wystąpiła również drużyna chłopców, która zajęła III miejsce w zawodach powiatowych. Skład drużyny: Mateusz Markowski i Konrad Naspiński.                                             

                                                                                                               Opracował Stanisław Smugorzewski 

Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców

Dnia 24.01.2017 r. w Hali Sportowej w Przylesiu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów była PSP w Jankowicach Wielkich. 

W kategorii dziewcząt reprezentantki naszej szkoły zajęły II miejsce. 

Skład drużyny: Agata Kasprzycka, Oliwia Lum, Oliwia Pawlak, Kinga Naspińska, Aleksandra Oliwa, Elżbieta Śliwa, Magdalena Wittke, Michalina Zalewska, Martyna Guglas.

W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się młodzi koszykarze z PSP w Olszance.

Wszystkie swoje pojedynki wygrali bardzo wysoko nie dając żadnych szans kolegom z innych szkół i zajmując I miejsce w Mistrzostwach Gminy awansowali do zawodów powiatowych, które odbędą się w Hali Sportowej ZS nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu. 

Drużyna wystąpiła w składzie: 

Mateusz Markowski, Mateusz Romanowski, Eryk Mkrtczian, Konrad Naspiński, Tomasz Marciniak, Damian Hładik i  Radosław Golonka.

 Opiekun drużyn: Jerzy Dróbka 

Foto: Jerzy Dróbka

Opracowanie: Stanisław Smugorzewski

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU BRZESKIEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWY W ŁOSIOWIE

K O M U N I K A T Z INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTW POWIATU BRZESKIEGOSZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWY

Dnia 17.12.2016 r. w Hali Sportowej w Łosiowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rozgrywki przeprowadzono systemem pucharowym. Bardzo udanie wystartowali uczniowie naszej szkoły. W kategorii dziewcząt szkół podstawowych drugie miejsce zajęła Agata Kasprzycka i uzyskała awans do finału wojewódzkiego a w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych Monika Semenowicz wywalczyła IV miejsce i również uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Awans do finału wojewódzkiego uzyskał również Radosław Golonka w kategorii chłopców szkół podstawowych, który zajął IV miejsce. Wyniki pozostałych naszych reprezentantów znajdują się w tabeli poniżej.

 

SZKOŁY PODSTAWOWE - dziewczęta

Miejsce

Nazwisko i imię

Szkoła

1.

Antoszczyszyn Karolina

PSP Łosiów

2.

Kasprzycka Agata

PSP Olszanka

3.

Strona Oliwia

PSP Łosiów

4.

Iwanek Zuzanna

PSP Jankowice Wlk.

5.

Chrustowska Beata

PSP Jankowice Wlk.

6.

Zakowicz Emilia

PSP Łosiów

7.

Wittke Magdalena

PSP Olszanka

8.

Bańkowska Kamila

NSP Brzeg

SZKOŁY PODSTAWOWE - chłopcy

1.

Borkowski Bartosz

PSP nr 6 Brzeg

2.

Kulczycki Tymoteusz

PSP Łosiów

3.

Chyrzyński Oliwier

PSP Łosiów

4.

Golonka Radosław

PSP Olszanka

5.

Markowski Mateusz

PSP Olszanka

6.

Mrozik Przemysław

PSP Łosiów

7.

Wróbel Jacek

PSP nr 6 Brzeg

8.

Dudek Kacper

PSP Łosiów

9.

Naspiński Konrad

PSP Olszanka

10.

Kopij Kamil

PSP Olszanka

11.

Andruchowicz Mikołaj

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brzegu

12.

Andruchowicz Maciej

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brzegu

13.

Sulima Marcin

PSP Łosiów

14.

Kuliński Patryk

PSP Łosiów

SZKOŁY GIMNAZJALNE - dziewczęta

1.

Świderska Klaudia

PG Łosiów

2.

Antoszczyszyn Zuzanna

PG Łosiów

3.

Kubica Marta

PG nr 2 Brzeg

4.

Semenowicz Monika

PG Olszanka

5.

Multan Agata

PG Łosiów

6.

Drozd Amelia

PG Kościerzyce

7.

Smęda Aleksandra

PG Łosiów

8.

Kłoda Maria

PG nr 2 Brzeg

9.

Bilińska Małgorzata

PG Kościerzyce

10.

Szymek Sandra

PG nr 2 Brzeg

11.

Grzywaczewska Emilia

PG nr 2 Brzeg

12.

Dubińska Kornelia

PG nr 2 Brzeg

SZKOŁY GIMNAZJALNE - chłopcy

1.

Dudek Sebastian

PG Łosiów

2.

Chyrzyński Dominik

PG nr 2 Brzeg

3.

Chruń Radosław

PG Łosiów

4.

Wojnarowski Krzysztof

PG Łosiów

5.

Puszkiewicz Dominik

PG Kościerzyce

6.

Mucha Michał

PG Kościerzyce

7.

Dziweńko Michał

PG Łosiów

8.

Janczyk Kamil

PG nr 2 Brzeg

 

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

{galleria}galeria/2016_2017/sport_psp/tenis_stolowy-losiow{/galleria}

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

PSP Olszanka na podium

W Hali Sportowej PSP nr 2 w Oleśnie odbył się Półfinał Wojewódzki  w Halowej Piłce Nożnej  Chłopców Szkół Podstawowych.

W zawodach wzięły udział cztery drużyny-mistrzowie powiatu brzeskiego, oleskiego, kluczborskiego i nyskiego.

Powiat brzeski reprezentował zespół PSP w Olszance: powiat oleski - PSP nr 2 Olesno; powiat nyski - PSP nr 3 Paczków i powiat kluczborski -PSP Chocianowice.

Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym".

Wyniki poszczególnych pojedynków:

PSP  nr 2 Olesno     - PSP Olszanka                4:3

PSP Chocianowice -  PSP nr 3 Paczków         0:8

PSP  nr 2 Olesno     - PSP Chocianowice      10:0

PSP Olszanka          - PSP nr 3 Paczków         0:7

PSP Olszanka          - PSP Chocianowice        6:1

SP  nr 2 Olesno        - PSP nr 3 Paczków         6:1

Końcowa kolejność miejsc po rozegranych pojedynkach:

 1 miejsce     -    PSP  nr 2 Olesno

2 miejsce     -    PSP nr 3 Paczków 

3 miejsce     -    PSP OLSZANKA 

4 miejsce     -    PSP Chocianowice

Awans do finału wojewódzkiego  wywalczyła drużyna  PSP  nr 2 Olesno.

Drużyna z PSP w Olszance wystąpiła w następującym składzie: Mateusz Markowski, Radosław Golonka, Kopij Kamil, Konrad Naspiński, Romanowski Mateusz,
Tomasz Marciniak i Soboń Kacper. Opiekun Jerzy Dróbka

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU BRZESKIEGO W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Dnia 05.11.2016 r. w Hali Sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Łosiowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców Szkól Podstawowych.

W zawodach  udział brało 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe . Mecze w grupach odbywały się systemem "każdy z każdym".

 

Grupa I                                                                Grupa II

 

1. PSP 8 Brzeg                                                 1. PSP Lubsza

2. PSP  Olszanka                                             2. PSP Łosiów

3. PSP 3 Grodków                                           3. PSP Skarbimierz

 

 

  Wyniki spotkań w grupach i  kolejność miejsc w grupie po rozegranych meczach

 

 

Grupa I                                                                                           Grupa II

 

PSP 8 Brzeg - PSP 3 Grodków         1-1                                 PSP Lubsza -  PSP Łosiów           4-2

PSP 8 Brzeg - PSP  Olszanka           1-7                                 PSP Łosiów - PSP Skarbimierz    1-1

PSP  Olszanka -  PSP 3 Grodków     0-0                                 PSP Skarbimierz - PSP Lubsza    1-3

 

        1. PSP Olszanka                                                                      1. PSP Lubsza

        2. PSP Grodków                                                                      2. PSP Łosiów 

        3. PSP 8 Brzeg                                                                        3. PSP Skarbimierz

                                     

Drużyny ,które zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach rozegrały mecz o pierwsze miejsce a drużyny ,które zajęły drugie miejsca o miejsce trzecie w turnieju .

 

Mecz o III miejsce

PSP Łosiów -  PSP 3 Grodków    3 - 1

Mecz o I miejsce

PSP Olszanka - PSP Lubsza   2-1

 

Końcowa kolejność :

1. PSP Olszanka

2. PSP Lubsza

3. PSP Łosiów

4. PSP 3 Grodków

5. PSP Skarbimierz

    PSP 8 Brzeg                                      

 

Awans do Półfinału Wojewodzkiego ,który odbędzie się w Oleśnie wywalczyła drużyna PSP w Olszance.

Zwycięska   drużyna z PSP w Olszance wystąpiła w następującym składzie : Mateusz Markowski, Radosław Golonka, Kopij Kamil, Konrad Naspiński, Romanowski Mateusz i Tomasz Marciniak.

Opiekun Jerzy Dróbka.

 

                                                                            Opracował Stanisław Smugorzewski

Sukcesy 2016-2017

Konkurs różańcowy

W dniach 12 – 28 września  2016 r.  w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na „Najładniej wykonany różaniec”.

 28 września 2016 r. komisja oceniła różańce w trzech kategoriach wiekowych:

  1. kl. I - III PSP,
  2. kl. Iv – VI PSP,
  3. kl. I – III PG.

Członkowie komisji doszli do wniosku, że wszystkie prace zostały wykonane na wysokim poziomie i wymagały dużego wkładu pracy. Dlatego przyznała naszym uczniom tylko same wyróżnienia.

Osoby wyróżnione to:

w kategorii kl.  I –III PSP

  1. Lemiszka Paula
  2. Gazda Piotr
  3. Kownacki Rafał
  4. Rudkowska Oliwia
  5. Skarżyński Filip
  6. Sewruk Wiktoria

w kategorii kl. IV – VI PSP

  1. Wittke Magdalena
  2. Derkacz Brajan
  3. Rudkowska Magdalena
  4. Marczak Karol
  5. Guglas Martyna
  6. Lum Oliwia
  7. Pawłowski Szymon

w kategorii kl. I – III PG

  1. Wiatrowska Joanna
  2. Barwińska Sylwia
  3. Siedlecka Aleksandra
  4. Stefanik Martyna
  5. Ryś Paulina
  6. Oleszko Mateusz

Opiekunowie: p. Beata Kuna i p. Ewa Chruszczewska

"Gorączka Złota" 2015/2016

 

 

SUKCESY 2015/2016

Podkategorie

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1065960
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
1805
1605
10206
1044844
1065960